VDI METROS - výrobní družstvo invalidů
U Studia 2654/33, 700 30  Ostrava - Zábřeh
Kalibrační laboratoř - Tlak, Teplota, Průtok
Autorizované metrologické středisko K125

Články


VDI METROS úspěšně prošlo re-autorizací k ověřování stanovených měřidel PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jakub Rojek   
Středa, 27 Srpen 2014 16:43

Během června až srpna letošního roku absolvovalo VDI METROS, resp. jeho AMS K125 prověření Českým metrologickým institutem Brno (ČMI), kterou zastupovali pánové Ing. Milan Sochor a Ing. František Staněk, Ph.D.

Na základě tohoto prověření, úspěšných účastí v mezilaboratorních porovnávání a po získání osobních certifikátů jednotlivých pracovníků AMS, vystavilo ČMI Brno Osvědčení o metrologické, technické a personální způsobilosti k ověřování stanovených měřidel č. 0319-OS-K125-14. Na žádost VDI METROS a po vydání Osvědčení a prostudování Souhrnné zprávy z ČMI Brno, vydal Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ) dne 25. srpna 2014 nové Podmínky autorizace k ověřování měřidel.

Autorizaci pro ověřování stanovených měřidel, Podmínky autorizace k ověřování měřidel a Osvědčení o metrologické, technické a personální způsobilosti k ověřování stanovených měřidel najdete v sekci AMS K125.

Aktualizováno Pátek, 11 Březen 2016 09:02
 
VDI METROS a Veteran Rallye Ostrava 2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jakub Rojek   
Úterý, 17 Červen 2014 16:35

VDI METROS opět představilo své služby během startu Veteran Rallye Ostrava & XVI. ročníku Memoriálu Ing. Františka Procházky, která se konala v sobotu 24. května. Veteran Rallye Ostrava, kterou pořádá Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR, tradičně startuje z Masarykova náměstí v centru Ostravy za široké podpory diváků a příznivců historických vozidel. A to je ideální příležitost představit divákům, ale i účastníkům veteránské rallye služby nejen v oblasti prodeje, servisu a kalibrace tlakoměrů krve.

A nezůstalo jen při tom. Zástupci VDI METROS se aktivně zapojili i do realizace vlastní rallye, kdy při startu měřili jednotlivým posádkám (samozřejmě kalibrovanými měřidly) tlak v přední pneumatice jejich vozidla a porovnávali jej z jejich odhadem...

Veteran Rallye Ostrava 2014 měřila přes 60 km a zavedla účastníky přes Jistebník (zastávka v soukromé sbírce motocyklů ak. sochaře Rybičky), Kozlovice, Zbyslavice, Hrabyni (památník II. světové války), Budišovice (hašení pomocí historického požárního vozu), Podvihov až do Raduně, kde v kulisách místního zámku bylo slavnostní ukončení rallye.

 

VRO2014-vdimetros1

VRO2014-vdimetros2

Aktualizováno Úterý, 12 Prosinec 2017 16:35
Celý článek...
 
Jak snížit krevní tlak přirozenou cestou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jakub Rojek   
Čtvrtek, 09 Leden 2014 20:00

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze trápí až 40 % dospělé populace. Přestože většina lidí nemá žádné potíže, představuje velmi závažný zdravotní problém, jelikož je jedním z nejzávažnějších rizikových faktorů ischemické choroby srdeční. Snížit tlak lze velmi dobře léky, nicméně existují rady, jak toho lze u řady lidí dosáhnout i bez nich. Samozřejmě pod dohledem lékaře. Za hypertenzi je považován tlak u osob starších 18 let vyšší než 140/90 mmHg.

Snížit krevní tlak přirozenou cestou jde tak kromě diety snížením tělesné hmotnosti a stresu či zvýšením fyzické aktivity, také omezením solení a konzumace alkoholu, skoncováním s kouřením cigaret a pomocí bylinek.

Snížení hmotnosti

„Redukce hmotnosti o jeden kilogram může vést ke snížení krevního tlaku o 2,5 mmHg (tj. při poklesu hmotnosti o pět kilogramů dochází k poklesu tlaku o více než 10 mmHg). Důležitá je také distribuce tuku v těle - tzv. abdominální obezita je spojená s vyšším rizikem, je charakterizována vyšším poměrem obvodu pasu a boků, nebo jednodušeji objemem pasu nad 102 cm u mužů a nad 88 cm u žen,” vysvětluje kardioložka MUDr. Taťana Urbanová z pražského centra Medicon.

Omezit sůl

Lidé by měli denně přijmout maximálně 5-6 g soli, což odpovídá jedné čajové lžičce. Je nutné nezapomínat, že sůl je všude kolem nás a je obsažena i v celé řadě potravin. Výzkumy prokázaly, že u populací s nižším přísunem soli (3 g/den) jsou hodnoty tlaku nižší a chybí obvyklý vzestup tlaku v průběhu života.

Omezení konzumace alkoholu

U mužů se doporučuje omezit alkohol do 30 g/den, u žen do 20 g/den - tj. 2 dl vína nebo 0,3 l piva.

Jídelníček

„Strava by měla být pestrá, bohatá na draslík, hořčík a naopak s nízkým množstvím nasycených tuků. Měla by být i velmi bohatá na ovoce a zeleninu,” doporučuje lékařka Taťana Urbanová a předkládá následující rady, jak změnit jídelníček.

Fyzická aktivita

Jedinec s hypertenzí by měl minimálně 30-45 minut 3-4x týdně cvičit. Nejlépe formou svižné chůze, plavání, jízdy na kole nebo běhu.

Omezení léků

Na vysokém tlaku se mohou podílet i některé léky, např. nesteroidní antiflogistika (protizánětlivé léky), sympatomimetika (látky napodobující účinky podráždění sympatického nervového systému), kortikoidy a u citlivých žen i hormonální antikoncepce.

Bylinky

Mezi nejúčinnější přírodní léky na snížení tlaku se považuje česnek. Zvláště pak v kombinaci s rybím olejem. Snižuje hladinu cholesterolu a chrání tak cévy před ucpáváním. Vhodné ho je přidávat jako koření do jídla či pomazánek. Vyrábí se z něj i tinktura - česnek se naloží do alkoholu a posléze se po lžičce denně užívá.

Fazol obecný (plod bez semen) - čaj je vhodný především pro snižování tlaku u diabetiků. Zároveň totiž snižuje hladinu cukru v krvi a má močopudný účinek. Používá se také při zadržování vody v těle a při nemocech ledvin a močových cest.

Hloh obecný - je doporučován jako podpůrný prostředek při chorobách srdce, cév a při vysokém krevním tlaku. Nemá toxické ani vedlejší účinky, ale vždy je dobré jej užívat pod dohledem lékaře.

Meduňka lékařská - kromě snižování krevního tlaku ještě uklidňuje a tlumí bolest. Je naprosto neškodná, předávkování nehrozí a nemá žádné vedlejší účinky.

Aktualizováno Středa, 27 Srpen 2014 17:00
Celý článek...
 
Vysoký krevní tlak může ovlivnit sexuální život PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jakub Rojek   
Středa, 08 Leden 2014 20:00

Hypertenzí neboli vysokým krevním tlakem trpí v České republice asi 40 % populace ve věku 25 až 64 let. Ovšem vzhledem k tomu, že toto onemocnění nebolí a dlouho nemá žádné příznaky, až čtvrtina lidí o něm vůbec netuší. Málokdo také ví, že poněkud nevšedním příznakem této nemoci může být například porucha erekce.

Když zúžené cévy nejsou schopny dopravit k orgánům dostatek kyslíku a živin, orgány kvůli nedostatečnému zásobení strádají a zhoršuje se jejich funkčnost. Následkem potom může být i porucha ztopoření pohlavního údu, odborně nazývaná erektilní dysfunkce.

„Cévy penisu jsou tenčí než cévy srdce či mozku, proto se jejich postižení projeví mnohem dříve,“ vysvětlil odborník na arteriální hypertenzi MUDr. Jan Peleška z Centra preventivní kardiologie III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a dodal: „Problémy s erekcí mohou být projevem i čistě funkčním, např. při psychických poruchách. Typická je ale právě příčina tzv. organická, tedy konkrétní postižení cév, a to právě aterosklerózou (kornatění tepen).“

Nastane-li u muže erektilní dysfunkce, pozná to nejen při pokusu o pohlavní styk, ale také z nepřítomnosti tzv. noční erekce, která je u zdravého muže relativně běžná. Většina mužů ale poruchu ztopoření penisu, i když o nemoci vědí, nezaregistruje. Pacienti po infarktu si ale často zpětně uvědomují předcházející problémy s erekcí, hlavně tedy po konzultaci se svými ošetřujícími lékaři.

Kouření zvyšuje riziko infarktu
Signály v podobě nedostatečné erekce by měly být určitým alarmem. Svůj krevní tlak bychom proto měli mít pod kontrolou. Pravidelné měření může zachránit partnerský život, ale také odhalit změny v kardiovaskulárním systému a předcházet tak rizikům vzniku infarktu a dalších nemocí. Více informací o zásadách správného měření na www.krevnitlak.cz.

Hypertenzi obvykle nezpůsobuje pouze jedna příčina, nýbrž kombinace mnoha faktorů (kouření, stres, vysoký přísun soli, alkohol,…). Registry infarktu myokardu ale prokázaly, že právě kouření patří v tomto směru k nejrizikovějším faktorům. "Průměrný věk mužů kuřáků s prvním infarktem je u nás kolem šedesáti let, u nekuřáků o deset let více. Vysoký tlak sice postihuje muže dříve, protože ženy jsou chráněny pohlavními hormony, ale během menopauzy ženy začnou muže v průměru dohánět," upřesňuje MUDr. Peleška.


ema, Novinky, 13. 12. 2013
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/321845-vysoky-krevni-tlak-muze-ovlivnit-sexualni-zivot.html

Aktualizováno Středa, 27 Srpen 2014 16:55
 
VDI METROS na startu Veteran Rallye Ostrava 2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jakub Rojek   
Úterý, 07 Leden 2014 20:00

VDI METROS prezentovala své služby během konání populární soutěže historických vozidel - Veteran Rallye Ostrava 2013, kterou pořádal Tatra Veteran Sport Club Ostrava v AČR ve spolupráci s Fiat Klubem Ostrava v sobotu 25. května.

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy tak zaměstnanci VDI METROS změřili krevní tlak nejen účastníkům veteránské rallye, ale i těm divákům, kteří o to projevili zájem. A nebylo jich málo… Současně jim bylo vysvětleno nejen to, jak se správně má krevní tlak měřit, ale také jak se mají o své tlakoměry krve starat.

VRO2013-vdimetrosVRO2013-vdimetros

Aktualizováno Úterý, 12 Prosinec 2017 16:36
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2
VDI METROS, výrobní družstvo invalidů, Copyright © 2004-2019, Administrátor webu Jakub Rojek